Tarihçe

1973-1980
Cemal ÇEBİ, Eminönü-Tahtakale’de 50 m2 ofiste metal kaplama sektörüne kimyasal hammadde tedariği ile firmanın temellerini attı.

1990-1995
Firma İstanbul, Mahmutbey’de, kiralık kullandığı depolama tesislerine ilave, kendi depolama tesislerin inşasına başladı. Firma sahip olduğu 16 tane tank ile asit kimyasallarının tedariğine başladı.

1995-2000
Asit kimyasalları ile birlikte firma Tekstil, Isıl İşlem, Cam, Seramik, Yüzey İşlem, Galvano sektörlerine hammadde tedariğine başladı. Artan kapasite ve iş hacminden dolayı, firma İstanbul, İkitelli Organize Sanayi Bölgesindeki yeni depolama ve ofis tesislerini kurdu. Bütün çalışanlar tek bir çatı altında toplandı.

2000-2005
Globalleşme ve artan rekabetten dolayı, AS Kimya iş ortaklarını çeşitlendirmek için yurt dışı fuarlarına katılımlarını artırdı. Firma sadece iç pazara değil, yurt dışı, ihraç pazarlarına da özellikle komşu ve eski Sovyet ülkelerine malzeme tedariğine başladı. Sektörde ilkleri gerçekleştiren firma ISO 9001:2008 sertifikasını alarak, kalite standartlarını bir üst seviyeye taşımıştır.

2005-2010
AS Kimya satış ekibini ve ürün gamını çeşitlendirerek; Gıda, Tarım, Kozmetik, Deterjan, Plastik ve Ambalaj sektörlerine ürün tedariğine başladı.

Asya ve Avrupa ülkeleri, ihracat pazarlarına eklendi. Firma; 2008, 2009 ve 2010 yıllarında bölgesinde en çok vergi ödeyen mükellefler listesine girerek,

ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmiştir.

2015 .....
AS Kimya, malzeme tedariği yaptığı sektör sayısını artırmanın yanında, alternatif menşeili ürünler sunarak;

gelişen pazarlardaki müşterilerine inovatif çözümler oluşturma geleneğini devam ettirmiştir.


GELECEK

Hedefimiz; ihtiyacınız oldukça güvendiğiniz tedarikçiniz olmak …

HIZLI ULAŞIM